do czego służy gąbka konjac?

Konjac znany jest w Azji już ponad 1500 lat. Pierwotnie, ze względu na liczne właściwości zdrowotne, używano go w_codziennej diecie (najczęściej w formie mąki) lub doraźnie jako lek. Dopiero z czasem doceniono jego wyjątkową skuteczność i_delikatność w pielęgnacji skóry. Początkowo do zabiegów kosmetycznych stosowano proszek pochodzący z_korzenia tego drzewa - miał on zdolność magazynowania dużej ilości wody, dlatego był idealny do zabiegów upiększających twarzy i_oczyszczania ciała.

Używana w kosmetyce gąbka konjac jest niezwykle łagodna. Doskonale wspiera demakijaż, skutecznie myje i lekko złuszcza nie wysuszając i nie powodując uczucia dyskomfortu. Usuwa martwe komórki i nadmiar sebum dzięki czemu skóra jest wygładzona, miękka i pełna blasku. Gąbka idealnie nadaje się również do wykonania pobudzającego krążenie masażu. Co ciekawe jej struktura jest tak delikatna, że można używać jej do pielęgnacji skóry niemowląt.


Wykorzystywany do wyrobu gąbek konjac materiał, to w 100% naturalne i biodegradowalne włókno składające się z wody (97%) i błonnika roślinnego (3%). Swoje właściwości zawdzięcza nieprzeciętnie dużej ilości składników mineralnych (m.in._żelaza, cynku, fosforu)  i witamin. Dzięki odczynowi zasadowemu naturalnie równoważy PH skóry.

Proces produkcji odbywa się ręcznie - sproszkowany korzeń łączy się z wodą i zagęszcza do konsystencji pasty, po_dodaniu wodorotlenku wapnia całość podgrzewa się a potem chłodzi i suszy powoli przez całą noc. Na pierwszym etapie włókno można dodatkowo wzbogacić o inne cenne składniki - glinki, ekstrakt z zielonej herbaty lub węgiel bambusowy.

Nowa, nieużywana gąbka jest twarda jak kamień, lekka i bez zapachu. Po namoczeniu w ciepłej wodzie pęcznieje powiększając swój rozmiar dwukrotnie. Zmiana struktury na miękką i delikatną oznacza, że możemy rozpocząć rytuał oczyszczania - wykonujemy go okrężnymi ruchami (od wewnątrz do zewnątrz). Nie ma konieczności używania dodatkowych produktów myjących (skracają żywotność gąbki), jeżeli jednak czujemy taką potrzeba należy zastosować minimalną ilość żelu lub emulsji. Po użyciu konjac należy wypłukać i odwiesić do dokładnego wysuszenia.

Trwałość gąbeczki nie jest porażająca, ze względów higienicznych należy wymieniać ją co 2-3 miesiące. Cena waha się od_10-45zł w zależności od wielkości, dodatkowych składników aktywnych i producenta.

1 komentarze:

  1. Nigdy jej nie stosowałam, ale coraz więcej osób ją chwali i zaczynam się zastanawiać. Do tej pory używałam silikonowej myjki z Rossmann, ale nie do końca się sprawdzała. Moja skóra najlepiej reaguje na delikatne mycie najpierw olejkiem, a później pianką :)

    OdpowiedzUsuń

 
wspieram: